1. News
Pionierzy Polskiego Tatuażu III

Pionierzy Polskiego Tatuażu III

News luty 17, 2017

Spotkanie z cyklu "Pionierami Polskiego Tatuażu" podczas którego będziemy gościć Tomasza Skoczypiec i Piotra Żurawskiego, członków...

next
prev

IV Międzynarodowa Konferencja Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informujemy, że w piątek 16 grudnia 2011 r. w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie redaktor naszego pisma, Piotr Wojciechowski będzie brał udział w IV Międzynarodowej Konferencji Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii, pt. „Polinezja Francuska – jak bardzo francuska?” W programie masa ciekawych wykładów, które ukażą kulturę Polinezji kompleksowo, będą zagadnienia z dziedziny polityki, ekonomii a także poruszone zostaną sprawy życia codziennego, jak tradycja tatuowania ciała, muzyka czy kuchnia.
O godz. 15.10 Piotr Wojciechowski wygłosi referat pt. „Ipu – elementarna część składowa kompozycji tatuażowych z Wysp Markizów/ Ipu – an elementary component of tattoo compositions from the Marquesas Islands” Oto streszczenie referatu: Piękno polinezyjskich tatuaży budziło zachwyt wielu badaczy i podróżników. Jednakże ciężko już dziś odnaleźć oryginalne znaczenia wielu wzorów oraz motywów. Na szczęście w materiałach źródłowych można odnaleźć opisy i wyjaśnienia dla podstawowych i fundamentalnych motywów dekoracyjnych, wykorzystywanych także w kompozycjach tatuażowych, takich jak ipu czy tiki. Co znaczyło ipu, jak było wyobrażane, jaką funkcję spełniało i co symbolizowało? Oto temat, który będzie poruszał w referacie. Referat określał będzie tylko i wyłącznie zakres występowania ipu w tradycyjnym tatuażu polinezyjskim, konkretnie na przykładzie tatuaży z Wysp Markizy.

                    

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook